tabelamodern.com

AÇIK HAVADA 20. YIL

Totem tabela ; markanızı farkedilir kılar

Firmaların, uzak mesafelerden görülebilir olabilmek adına yaptırdığı; yüksekliğine göre kalınlıkları belirlenen direkler yardımıyla havaya kaldırılmış, kaset olarak adlandırılan reklamlara totem tabela denilmektedir. Genellikle yol kenarlarına beton dökülerek yerleştirilen totem tabelalar, uzun direkleri ve büyük reklam alanlarıyla çok uzak mesafelerden markayı farkedilir kılarak çekim merkezleri haline gelmektedir. Totemler kullanım amaçlarına göre iki, üç ya da dört cepheli olarak tasarlanabilir. Dev, Mini, Pilon ve Bilboard olarak dört farklı çeşidi vardır.

Mini totem tabelalar

Küçük ölçekli yönlendirme tabelası olarak kullanılan mini totemler; mağazalar için şehir içi kaldırım üstü kullanımlarda, plaza, iş merkezi, otopark vb. yapılarda giriş belirlemek maksadı ile kullanılır.

 

Pilon totem tabelalar

Pilon totemler minilere göre daha büyük ölçekli olup kullanım amaçları aynıdır. Malzeme seçimi ve modern görünümleri ile günümüzde sıklıkla kullanılan yeni nesil tabela sistemleridir.

 

Yönlendirme totem tabelaları

Yönlendirme totemleri Avm, hastane, kültür merkezi, hava alanı gibi büyük ölçekli yapılarda iç mekan kat yönlendirmesi, bahçe yönlendirmeleri, mekan bilgi information tabelaları olarak kullanılırlar.

 

Dev totem tabelalar

Dev totemler ana yollarda ve trafiğin yoğun olduğu bölgelerde büyük hacimli kütleleriyle yüksek dikkat çekme potansiyeli vardır. Firma kurumsal kimliğini akılda kalıcı kılma amacı ile kullanılan tabelalardır.

 

Bilboard totem tabelaları

Taşıt ve yaya trafiğinin yoğun olduğu şehir içi merkez noktalarda büyük firmaların tanıtımlarını ve ürünlerini sergilemek için kullandıkları bir ya da birden çok firma ürününü sırayla sergileyebilen hareketli tabelalardır.

 

Alt kısımdan daha önce yapılmış totem tabela örneklerini inceleyebilir, işletmenize en uygun çalışmayı rahatlıkla seçebilirsiniz.

Totem Tabela Örnekleri 

Totem tabela çeşitleri ; farklı kullanım alanları

Totem tabela çeşitleri boyutlarına göre; mini, pilon ve dev totem olarak adlandırdığımız kullanım alanına göre değişiklik gösteren üç çeşit farklı alternatiften oluşmaktadır. Bunlardan mini ve pilon olarak isimlendirilen çalışmalar genellikle iki taraflı ve küçük boyutlarda olup, dev totemlerde ise isteğe göre 2-3-4 ve hatta boyut çok büyük ise 5 cepheli olarak üretim yapılabilmektedir. Size en uygun alternatife karar vermek için aşağıdaki totem tabela çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

 

Totem tabela tasarımları, 3D Modelleme

Montaj ve üretim aşamasına paralel olarak tasarımcılarımız tarafından bilgisayar ortamında hazırlanan totem tabela tasarımları ile; bölgenin ve müşterinin istekleri detaylı şekilde analiz edilip uygulama esnasında oluşabilecek problemler minimuma indirilerek çalışmalarınızdan maximum etkiyi görmeniz için totemlerin projelendirme aşamasında hassas bir şekilde çalışıyoruz.

 Totem tabela nasıl yapılır ? Uygulama & Montaj aşamaları;

Totem tabelalar, diğer tabela uygulamalarına oranla çok daha titiz bir şekilde çalışma gerektirir. Uygulamaların masif yapısı ve ölçekler düşünüldüğünde yapılacak analizler hayati önem taşımaktadır. Çalışmaların taşıyıcı elemanları, raket boyutları ve gövdenin taşıyacağı ağırlık iyi hesaplanmalı, taşıyıcılara monte olacak diğer ekipmanlar için gerekli güvenlik önlemleri alınmalıdır. Totem tabela‘nın montajlanacağı uygulama alanı için toprak analizi yapmak ve ayakların geleceği kısmı montajdan 1 hafta önce kazarak betonlayıp montaja hazır hale getirmek gerekmektedir.

 Totem Tabela Ölçüleri – Kaset & Direk oranları

Totemlerin, dikilecekleri yere ve reklamın görünürlüğü istenilen uzaklığa göre direk boyu ve çapı değişiklik göstermektedir. Direk boy/çapına oranla üst kısıma yerleştirilecek olan kaset ( reklam alanı ) ölçüleride farklılık göstermektedir. Direğin boyu uzadıkça, çap ve kaset ölçüleri de paralel oranda artmaktadır. Totem tabela ölçüleri hassas bir analiz evresinden geçirilerek, en uygun yükseklik ve reklam alanı değerlerine ulaşılmalıdır.

Totem tabela fiyatları hakkında bilgi ve destek için;

  • Reklam uygulamalarınızın tasarımlarını projelendirmek yada totem tabela fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için reklam uzmanlarımızla iletişime geçerek yerinde keşif desteğimizden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Online randevü almak için iletişim sayfamızdaki destek formunu doldurabilir, müşteri temsilcilerimizle görüşerek canlı destek alabilirsiniz.

Yıllık totem tabela vergisi ücretlendirme tarifeleri tablosu

  • Totemlerinizin şehir içi ve dışı kullanımlarda m2 bazlı yıllık tabela reklam vergisi ücretlerini öğrenmek için tabela vergisi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.