led-kayan-yazi-tabela
led-grafik-ekran-tabela
kayan-yazi-fiyatlari

Kayan yazı ve Grafik ekran tabela sistemlerinin, kullanım alanları ve fiyatlandırma

  • Kayan yazılar Led teknolojisi, elektronik ve bilgisayarların kullanımı ile üretilmiş kompleks tasarım ürünleridir. Led tabelalara benzer olarak elektrik sarfiyatı oldukça düşük, lede oranla diğer tabela sistemleri düşünüldüğünde ise %500 gibi bir enerji sarfiyatı bulunmaktadır.
  • Diğer tabela sistemlerine göre kayan yazılar daha uygun fiyatlara maaledilmektedir. Bunun sebebi değiştirilebilir ve modüler olarak portatif olmasıdır. Her seferinde yeni tabela ücretleri ödemenize gerek kalmaksızın reklamınızı istediğiniz zaman bilgisayar yardımı ile değiştirebilmenize olanak sağlamaktadır.
  • Bir kayan yazının ömrü çalışmanın yapıldığı firmanın işçiliğine göre değişmektedir. Bağlantıların eksiksiz ve uzun ömürlü yapıldığını düşündüğümüzde panonun ömrünü belirleyen Led modüllerin ömrüdür. Bir Led modülün yaklaşık olarak ömrü kalitesine göre 10bin ve 100bin saat arasında değişmektedir. Bu saat dilimide ortalama 1-12 yıl gibi bir sürece tekabül eder.
  • Kayan yazılar işletmenizin farkedilirliğini arttırarak potansiyel müşterinizi ciddi miktarda arttırır. Müşterilerinize standart bir ürünün reklamını yapmaktansa, kişi sadece tabelaya bir an dikkatini verdiğinde ona bir çok ürünün reklamını hareketli olarak yapabilir ve içlerininden birinin ilgisini çekmesini sağlayabilirsiniz. Kayan yazılar bunun yanı sıra farkedilirliği artırmak açısından bir çok farklı renk ve animasyon alternatifi ile üretilebilmektedir.
  • Vergi konusunda diğer tabela çeşitlerine göre aynı miktarda m2 vergisi bulunmaktadır fakat kullanım ebatları küçük olduğundan vergileri çok az olacak ve hatta belli ölçülerin altında kalan modellerde hiç vergi alınmayacaktır.
  • Kayan yazı almadan önce alınacak ürünün dış görünüşüne, kasasının modüllerle olan ilişkisi ve sağlamlığına, led modüllerin arasındaki uzaklık dikkate alınarak led kayan yazının çözünürlüğüne bakılmalı, ledlerin parlaklığına bakılarak gün ışığında görünebilitesi test edilmeli ve hafıza kartı en az 64mb olmalıdır.
  • Kayan yazılara, internetten bir çok farklı haber sitesine bağlanarak güncel haberlerin gösterilmesi sağlanabilir, dövüz kurları ve hava durumunu gösterebilir, tarih ve saat ayarları yapılarak gösterim sağlanabilir ve işletmeniz için önemli konularda bilgilendirme yapabilirsiniz.
  • Günümüzde son günlerde led grafik ekranlara, eski tip kayan yazılara oranla daha fazla talep olduğunu görüyoruz ve müşterilerimize kayan yazı yerine bu yeni nesil grafik ekranları tavsiye ediyoruz. Bunun sebebi fiyatları kayan yazılara göre daha uygun olması ve grafik ekranlarda herhangi bir video resim fotoğraf logo vb. şeyleri de oynatabilinerek reklamın çok daha iyi yapabilmesidir.