Çatı Tabelaları

Işıklı, Işılsız, kutu harf, totem, Alüminyum, pleksi, krom, dijital, gravür yönlendirme gibi çeşitlere sahip olan tabela firmalar tarafından reklam amacıyla kıllanılmaktadır. Bu çeşitler kullanış amaçlarına göre değişiklik gösterebilir. Yerine göre kutu harf kullanılarak firmalar burada logo veya şirket isimlerinin oluşumunu tercih ederler. Dijital olanları ise gösteriş için kullanılır. Bunlar çoğunlukla eğlence türü yerlerde kendini ifade eder. Krom olanları ise dış mekânlarda kullanılan kaliteli, dayanıklı, sert ve paslanmaz özelliği olan çatı tabela çeşitlerinin oluşumunu sağlamaktadır.

Elektronik devreler Çatı Tabela sisteminde kullanılan en önemli araçtır. Burada kullanılacak ledlerin kaliteli olması gerekmektedir. Aksi durumda birkaç ay içerisinde renk tonlarındaki değişim yapılan tabelanın bozulduğunu işaret eder. Tabela üretiminde elektronik malzeme üzerine yerleştirilen pcb kartları yer alır. Burada farklı firmalara ait olan microconteller kullanılır. İşlemcinin bulunduğu yerde çalışabilecek özelliklere sahip olmalıdır. Diğerlerine oranla etkilidir. İş potansiyelini arttırarak tabela vergilerinin düşük olmasını sağlar. Diğer tabelalardan daha az yer kaplar. Birbirlerinden farklı yazı çeşit sitilleri ve uygulanan efektler ile firmaların tanıtımını yaparak müşteri potansiyellerinin artmasında aracı olarak kullanılır. Bu tatabelaların elektrik tüketimi oldukça azdır.

Bu tabela çeşidinde alüminyum malzeme kullanılması tercih edilir. Yapılacak işin tasarımı gerçekleştikten sonra faaliyet alanında işi öncelikle lazer kesim tezgâhları alır. Burada çizimi gerçekleştirilen tasarım istenilen ölçülerde hassas olarak işlenir. Bükülmesi gerekli yerler abkant ile bükümü gerçekleştirilerek fırın boyaya verilir. Sonrasında reklam firmalarına bu işin sadece montajı kalır. Çatı Tabelaları farklı çeşitlere sahiptir. Işıklı ve ışıksız olarak tercih edilir. Uzaktan görülebilen tabelalardır. Firmalar reklamlarını bu tabelalar üzerinden tercih ederler. Şehir merkezi dışına kurularak tasarım ve özellikleriyle hafızlarda yer almayı amaç edinmişlerdir.

Çatı Tabelası

Çatı Tabelası